Coffee & Co, takmer spravil zo mňa patriota

Autor: Nora-Soul Slížová | 22.4.2011 o 16:51 | (upravené 22.4.2011 o 19:52) Karma článku: 13,01 | Prečítané:  3420x

Čašníci sú kapitola sama o sebe. Každý z nás máme s nimi svoje skúsenosti. Čašníci sú každodennou súčasťou nášho života, teda aspoň mojou. Nie raz nám pokazia náladu, alebo aj celý večer.

Nie som si istá aké sú vaše skúsenosti s čašníkmi, ale moje sú skôr negatívne. Niekedy mám pocit, že som neviditeľná, inokedy nie je možné povedať súvislú vetu partnerovi, bez toho aby nás čašník neprerušil. Pravidelne sa mi stáva, že v reštaurácii tlmočím, či už pri našom stole, alebo ako "náhodná okoloidúca"

Včera som si vychutnávala svoju šálku kávy opäť v Coffee a Co, ale tento krát na laurinskej. Obsluhovala ma mláda milá čašníčka s štítkom " training" na tričku, teda sa len zaučala.


Sedela som vonku a pozorovala okolo idúcich. Oproti kaviarni na schody, si sadol mladý muž, ktorý si dole priniesol svoju vlastnú kávu v termohrnčeku, naplnil si fajku vystrel nohy a zapozeral sa na rušnú ulicu. Japonskí turisti, ma vždy potešia. Možno je to smiešné, ale hreje ma pohľad na tváre tých postarších ľudí, ktorí kráčajú ulicami cudzej krajiny, aby si splnili svoj cestovateľský sen navštíviť Európu.  Možno je to tým, že v tom pohlade zachytávam to známe vzrušenie z objavovania nepoznaného, alebo len cítim, že sa tešia.

Pri ďalšom stole sa usadila príjemne naladená španielská rodinka s dvoma chlapcami. O chvílu prišla spomínaná čašníčka, ktorá im v španielčine vysvetlila, že si musia prísť objednať k pultu. Hovorila pomaly a plynulo. A mne nejako ten ďalší dúšok kávy chutil ešte viac.


A možno som pocítila opäť kúsok hrdosti, čo sa až tak často nestáva pri našich službách.
Či už si to pripustíme alebo nie, čašnici výrazne ovplyvňujú to ako cudzinec vníma Slovensko. A táto čašníčka, mi spríjemnila deň, a možno daľeko viac...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?