Krutá realita naivnej ženy

Autor: Nora-Soul Slížová | 5.2.2013 o 13:09 | (upravené 5.2.2013 o 15:39) Karma článku: 7,43 | Prečítané:  1475x

Moja babka šedivela pomaly, vlastne farbu začala meniť až po sedemdesiatke. Brali sme to s úsmevom a možno aj s radosťou,  hladila som ju po vlasoch a pozorne sledovala, ako pribúdalo striebra. A každá šedina bola objavený poklad, prírastok do rodinného striebra.

A tak nejako, vtedy dávno som si myslela, že takto nejako sa objavujú šediny, že raz v ďalekej budúcnosti aj ja podobným spôsobom rozšírim rodinné striebro. Dnes z toho ostala len  naivná predstava, ako by to mohlo byť, keby....

Krutá realita je, že šediviem nad bežnými starosťami dňa. Ticho osamote počas nočných hodín, bdejúca nad skriptami a kresliaca skrutkové spojenia a zloženie ocele.
Obklopená blikajúcimi svedkami moderného kybernetického sveta. Hladím display svojho smartfonu a do ucha mi pradie ventilátor notebooku.


To, čo bolo samozrejmé pred mnohými rokmi,  z toho dnes je len naivná predstava. Naivita, že zajtra bude lepšie. Vždy sa nájde argument, prečo je prítomnosť bezútešná, poruke mám farbičky s ktorými si prikrášlim zajtrajšok. Naivita, bez ktorej by krutá realita prenikla  vnútro. Naivita ako pancier, že raz bude lepšie. Pretože, ten večne iritujúci pocit, že mi niečo uniká, niečo dôležité.


A tak je mi ľúto za časmi, kedy šediny boli pokladom, za naivnými predstavami, že to dobré nás nájde aj o ďalšie generácie. Ale keď sa umlčia umelé svetlá, krutá realita sa ozýva, že lepšie už bolo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?