DNA sedláka

Autor: Nora-Soul Slížová | 11.2.2013 o 10:40 | (upravené 11.2.2013 o 11:03) Karma článku: 6,60 | Prečítané:  1000x

Život je srandista. Samozrejme neplatí to na každý deň a na každú situáciu, ale sú chvíle, keď toto tvrdenie je najvýstižnejšie. Vynakladáme veľa úsilia aj prostriedkov na to, aby sme na určitú chvíľu zažili pocit šťastia, oslobodili sa od bežných starostí. Ale často namiesto vytúženého pocitu šťastia, zažívame sklamanie.

A potom nečakane - pri tých najjednoduchších činnostiach sa ten pocit dostaví. Prekvapí nás, pretože sme nečakali, že taká jednoduchá činnosť by v nás mohla vyvolať emotívnu odozvu. Niečo podobné som si zažila cez víkend. Po mnohých týždňoch práce a učenia sa som konečne mala príležitosť robiť nejakú fyzickú činnosť v záhrade, na ktorú som sa tešila, len som nečakala, že si to budem až takto plnými dúškami vychutnávať s motykou v ruke. 

A tak -  keď sa nad tým zamýšľam, je to úsmevné,  pretože sa považujeme za sofistikovaných ľudí, intelektuálne bytosti, ktorým pocit uspokojenia prináša výlučne intelektuálna práca.  A veru  tak - po tisícoch hodín intelektuálnej činnosti sa dostavila aj tá spokojnosť. Prišla nečakane,  ten blažený pocit od srdca  rozlievajúci sa do celého tela až ku končekom prsta, stačila k tomu motyka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?