Rozdiel dvoch generácií mužov

Autor: Nora-Soul Slížová | 9.4.2013 o 7:31 | (upravené 9.4.2013 o 8:10) Karma článku: 11,72 | Prečítané:  1522x

Dnes ráno som  mala nádhernú možnosť pozorovať rozdiel dvoch generácii mužov. A ten rozdiel bol najprv úsmevný, až potom mi to prišlo ľúto.

 

Ráno som sa viezla s 50-tkou - MHD na Nové Mesto, čo je nejakých sedem - osem zastávok od nás.  Stredné dvere mali nejakú poruchu a ľavé krídlo sa nezatváralo. Oproti dverám stál pán, ktorý mal cca 40-45 rokov, a keď  videl, že  dvere majú problém sa zatvoriť,  potlačil ľavé krídlo dvier a dvere sa zatvorili. Toto sa zopakovala ešte dve zastávky, potom ten pán vystúpil a dvere mali opäť problém sa zatvoriť.


Neďaleko od dvier  však našťastie stál opäť pán v stredných rokoch, ktorý strčil do ľavého krídla a dvere sa zatvorili a vozidlo sa pohlo. A potom po dvoch zastávkach aj tento pán vystúpil, ale problém s dverami pretrvával.

Ale nastúpil mladý pán 18-20 rokov. Stál blízko dvier, tak mu babka sediaca neďaleko našepkala, čo má robiť a on strčil do ľavého krídla a dvere sa zatvorili.  Mladý muž odstúpil od dvier a oprel sa o okno a obdivoval prebúdzajúce sa mesto do krásneho jarného dňa.
Na ďalšej zastávke sa dvere bez cudzej pomoci opäť odmietli zatvoriť, mladý muž sa párkrát zahľadel na dvere a potom sa už venoval špičke svojich topánok. Slečna, ktorá stála pri mladom mužovi, pristúpila k dverám a dodala im nutný impulz, aby sa zatvorili, aj na ďalšej zastávke. Potom som už vystúpila.


Ten rozdiel dvoch generácií bol markantný, generácia štyridsiatnikov,  po pár sekundách presne vedela, čo má robiť a boli to ochotní to robiť. Mladšia generácia k tomu potrebovala indície a nebola ochotná to robiť, radšej sa pozerala, ako sa toho ujme žena.

Časy sa veru menia, ľudia sa predsa len menia, len žiaľ nie tým správnym smerom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?