Pre môjho synovca, ktorý sa práve narodil

Autor: Nora-Soul Slížová | 3.7.2013 o 9:26 | Karma článku: 6,44 | Prečítané:  505x

Niektorá filozofia verí, že duše detí si vyberajú komu a kde sa chcú narodiť.Nenarodia sa len tak náhodne, ale cielene a zvolili si dané obdobie  aj rodinu, ktorá ich bude sprevádzať na ich pozemskej púti. Je to teória, ktorá prináša útechu, a v týchto časoch tá nám chýba každým dňom viac.

Včera večer si si vybral práve našu rodinu, aby ťa sprevádzala. Si medzi nami len pár hodín a ja ti toho chcem už toľko toho povedať. Najradšej by som ti ich pošepkala, ale verím, že slová a myšlienky majú svoju moc. A vlastne sa za niektoré sa ti musím hneď ospravedlniť. Keď mi brat oznámil, že ťa čakajú v moje srdce namiesto úprimnej radosti  zachvátil strach. Existenčný strach, strach, že finančne tvoja rodina si ťa nemôže dovoliť. Strach z nepoznaného, pretože život takto náročný ešte nebol.


Milý Franky, za toto sa ti chcem sa ospravedlniť, ani nie tak za svoj strach, ale za absenciu úprimnej radosti. Pretože, strach ten príde vždy, len ho musíme umlčať, aby nezabralo príliš veľa miesta v našom srdci, a potom tam , už nie je pre nič iné miesto.

Ale, za pár dni som si uvedomila, že myšlienky majú moc, a aké citlivé sú ľudské duše, a to, že nie sú vítané vycítia ešte v brušku. A ja nechcem aby si bol ďalším členom našej rodiny, ktorý sa bude cítiť na tomto svete nevítaný, pretože jeho príchod skomplikoval život jeho okoliu.

Chcem aby si vedel, že tvoj život je dar a v mojom srdci je viac lásky  k tebe, ako strachu o tvoju budúcnosť. Nemôžem ti sľúbiť ľahké a šťastné detstvo, jedine, čo ti viem sľúbiť je, že ťa vždy budem úprimne ľúbiť a tešiť sa z tvojej existencie. Posnažím sa ti byť oporou vždy keď to bude možné a tvoje narodeniny budú vždy pre mňa sviatočným dňom, pretože tvoj život je dar, ty si ten dar.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?