Nikdy nezabudneme

Autor: Nora-Soul Slížová | 16.4.2015 o 11:55 | (upravené 16.4.2015 o 12:39) Karma článku: 7,00 | Prečítané:  1054x

Sú veci na, ktoré nikdy nesmieme zabudnúť. Nepripomíname si ich, preto, že by nám to robilo dobre a tešílo nás. Práve naopak.

 

Sú veci, na ktoré nikdy nesmieme zabudnúť. Nepripomíname si ich preto, že by nám to robilo dobre a tešilo nás to. Práve naopak. Pripomíname si ich, aby sme nikdy nezabudli, ako veľmi sa zlo,ukrutnosť môžu rozširiť. Aké následky môže mať a má nenávisť. Koľko nevinných životov vyhaslo, koľko generácií bolo ovplyvnených a koľko ich ešte bude niesť stopy a rany, ktoré sa nikdy nezahoja.

Yom HaShoah יום השואה je spomienkový deň na holokaust. Spomienka na obete, na vyhasnuté životy. Spomienka na všetkých, na všetky menšiny,  všetky rasy, národnosti, ktorým bolo odopreté právo na dôstojný ľudský život aj na život samotný. Spomienka na tých, ktorí museli zomrieť, pretože ich niekto nenávidel, vnímal ich ako hrozbu, príťaž, ako niečo, čo nemá právo dýchať, žiť a byť tu na tejto zemi.

 


Viem len jednu vec, že nenavisť v akejkoľvek forme, namierená proti komukoľvek je deštruktivná. Je to ako tikajúca bomba, ktorá skor i neskôr vybuchne a zniči ľudké životy. Nevinných aj tých, ktorí ju nosia vo svojom srdci.
 

 

Pripomínam si tento deň a vzdávam úctu obeťiam holokaustu. Tým, ktorých život vyhasol a zostalo po nich len prázdno  a ukrutná bolesť v srdci. Pripomínam si tento deň a zároveň si pripomínam, že nenavisť v srdci prináša akokoľvek malá prináša utrpenie.


Úcta obetiam. Úcta ľudskému životu. A jedno veľke STOP nenávisti

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?