Aj takéto dni sú...

Autor: Nora-Soul Slížová | 30.5.2011 o 15:31 | (upravené 30.5.2011 o 15:58) Karma článku: 5,77 | Prečítané:  1274x

Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje. Wiliam Worclock. Myslím, že to takto nejako bude. Aj keď príroda má svoju drsnú tvár, nezradí nás, lebo nám nič nesľubovala.

 

Vychutnávam si svoj poobedňajší dezert vo forme kávovej sušienky,  pri tom myslím na zvyšok pracovných povinností, ktoré ma ešte dnes čakajú. Na perách sa mi opakovane objavuje úsmev, ktoré nevyčarovala kávová sušienka ani pracovné stretnutie. Mysľou sa vraciam do včerajšieho dňa. Opäť cítim zmes vôní, tú jemnú citrusovú vôňu javorového stromu a tú ťažkú, výraznú vôňu Dunaja.

Plavím sa Dunaji v malom kajaku, voda je tichá miestami až nehybná, len tam zaveje jemný letný vietor , a moja malá loďka okamžite reaguje. Mení smer buď naľavo alebo napravo, podľa toho odkiaľ zafúkalo. Len tak nehybne ležím, nepádlujem, rukami sa dotýkam vody, a vstrebávam vône. Slniečko ma hladí,nepraží je ideálne  len suší kvapky vody, ktoré mi stiekli z pádla.

Každú chvílu preletí čajka, bocian alebo kormorán. Sem tam sa vysoko znáša vznešený tvor zo široko rozprestrenými krýdlami, myslím, že je to orol. Opakovane stretávam labute s malými potomkami.

Kúsok o do mňa sa plavia ďalšie štyri lode s mojimi blízkymi. Spievajú ruské aj slovenské pesničky zo svojích študenstkých čias. Neďaleko  poskočila ryba, nespozorujem ju, počujem len čľapot v vody a vidím len prstence vody. Je mi dobre, pozerám na mohutné stromy, ktoré ešte ostali z lužných lesov. Sú dolámané, dekádami poznačené predsa tak nesmierne krásne a majestátne.

A tak pohodlne ležím vo svojej malej loďke, cítim ako ma Dunaj kolíše vo svojom náruči, sem tam sa loďka nebezpečne nahne.

Nesmierne milujem chvíle na Dunaji, či sú takéto plné pohody alebo drsnejšie.  Príroda dokáže byť drsná a láskavá zároveň, škoda, že tú jemnosť a ohľaduplnosť od mnohých neobdržala späť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?