Opakujeme tú istú chybu, diskvalifikujeme

Autor: Nora-Soul Slížová | 2.6.2011 o 13:00 | (upravené 2.6.2011 o 20:11) Karma článku: 6,42 | Prečítané:  1152x

V týchto dňov o mnoho viac ako inokedy, sa pretriasa téma základných ľudských práv. Dôvodom je dúhový pochod, ktorý sa má uskutočniť v sobotu.


Trocha retrospektívne

Pred 200 rokmi

Afričania sa chytali ako dobytok. Prevážali sa v nehumaných podmienkach v podpalubí otrokárskych lodí, a predávali na trhoch. Stotisíce  s podobným alebo horším osudom ako literárny hrdina, Kunta Kinte prežili svoj život ako otroci. Nemali žiadne práva, ich tmavá pleť ich diskvalifikovala s ľudskej rasy.  Otrok sa dal kúpiť, zbiť a za určitých podmienok aj zabiť. A svet sa rozvíjal naďalej, písali sa literárne veldiela, stavali sa katedrály a snažili sme pochopiť prečo sat á zem točí.

 Pred 70 rokmi 

Plné vagóny Židov, detí, žien, mužov. Vystrašených, vyhladovaných a odsúdených na smrť alebo pracovný tábor. S ľudskej rasy diskvalifikovaní, zbavení všetkých majetkov a práv. A kým sa ich milióni strieľalo, ubilo k smrti, pitvalo za živa či posielala do plynových  komôr.A svet išiel ďalej .Človek staval prvý raketoplán, konštruoval robotov a vyvíjal sofistikované veci. 

Pred pár dňami

 Ženy v Saudskej Arábie nemajú právo voliť, viesť motorové vozidlo. Zákon vyžaduje aby mali mužského opatrovateľa alebo dozorcu. Ak urobia niečo zlé muž ich môže potrestať s bitkou. Ak sa dopustia nevery majú sa ukameňovať. Soú zbavené svojich práv, sú diskvalifikované, lebo sa narodili ako ženy. A svet ide ďalej, len na hodinu letu, sa iné ženy opaľujú pri bazéne s mojitom v ruke. Už sme  preskúmali bunkové organely, ako aj vesmír.

V sobotu

 Budú tam stáť desiatky pohoršených ľudí, s bibliou a bohom na svojej strane. Budú hádzať nenávistné slová, podaktorí aj kamene. Budú mať desiatky dôvodov po ruke prečo homosexuáli a lesbičky, nie sú ako heterosexuali. Sú diskvalifikovaní, lebo sú iní.  A svet ide ďalej.

 Nezdá sa vám, že by sme už mali prestať konečne diskvalifikovať tých z nás, ktorí sa odlišujú? Ak dokážeme prejaviť vysokú mieru inteligencie vo vede, určite máme kapacitu integrovať fakt, že nikdy nebudeme uniformní. Budeme sa líšiť farbou pleti, rasou, dokonca aj sexuálnou orientáciou. Zhodujeme sa len v tom, že každý z nás chce aby nám spoločnosť ktorej sme súčasťou nebránil v našej ceste za šťastím pokiaľ na tejto ceste dodržujeme zákony.

 I have dream, mám sen, že ľudstvo urobí svoj najväčší pokrok. Krok, ktorý je väčší a významnejší ako krok na Mesiac. A to je krok ku prijatiu jedinej pravdy na tomto svete. Všetci sme si rovní, nezáležiac na rase, pohlaví čí sexuálnej orientácie.

 

 prvý článok...

Všetci ľudia sa rodia slobodní a sebe rovní, čo sa týka ich dôstojnosti a práv. Sú obdarení rozumom a majú navzájom konať v bratskom duchu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

DOMOV

Prieskum Polis: Voľby by vyhral Smer, SNS preferencie klesli

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.


Už ste čítali?