Zmeškaný vlak a ranná lekcia

Autor: Nora-Soul Slížová | 3.10.2012 o 14:37 | Karma článku: 9,75 | Prečítané:  999x

Osudy ľudí bývajú rôzne,na výslni aj skrachovanci. Dnes ráno sa mi podarilo zmeškať vlak, takže som strávila hodinu na stanici. Ale nudiť som sa nestihla, lebo....

....lebo, každý, kto sa tam otočil, zacítil a  potom aj zahliadol, že vlaková stanica, Nové Mesto sa hmýri  bezdomovcami. Niektorých po dnešnom dni, už poznám po mene. Niežeby sme sa stihli až tak skamarátiť, ale počas tej hodinky som mala možnosť pozorovať ich rannú rutinu.
 
 
- Bezdomovci, práve tak ako iné komunity, či spolky sa delia na minibunky-atómy, ktoré majú 2 až 4 členov. Nie všetky minibunky sú kompatibilné. Niektoré minibunky uplatňujú svoju potencionálnu energiu veľmi podobne ako atómy, čo znamená, že ak sú viacej vzdialené od seba tak sa priťahujú, ale ak sú blízko seba, tak sa odpudzujú.


- V každej minibunke je Čučo stredobodom pozornosti, teda inak povedané jadrom každého atómu je "čučo". Bolo by však nesprávne uplatňovať paušálne deduktívnu teóriu, že každý bezdomovec je alkoholik. Pretože, o chvíľu vám rozpoviem krátky príbeh.


- Bezdomovci nie sú lakomí. Na vlastné oči som videla ako pani z jednej bunky požičala na kávu pani z druhej bunky, ktorá jej úprimne povedala, že jej to síce vráti, ale až tak skoro to nebude, lebo predsa len 20 centov, je 20 centov.


- Bezdomovci sú empatickí. Bunky sa vzájomne zdravili a poznali sa po mene. Občas sa členovia zastavili na kus reči pri inej minibunke, než bola ich vlastná. Alebo, keď niekto prešiel vôkol, tak sa pozdravili po mene s krátkym " tak ako?" Ale najviac ma prekvapil ich úprimný záujem od druhého keď sa pýtali " Kde si dnes spal?"  Alebo - " aha, ideš do tej ubytovne, myslíš, že to tam zvládneš?"
 
V jednej minibunke, ktorá mala asi 4 postaršie členky, sedela jedna pani. Na pohľad bola upravenejšia než ostatné. Pomaly žuvala chlebík a zapíjala ho, červenou tekutinou, nejakou limonádou. Keď si minibunka spoločnými silami zaobstarala čučo a rozlievali si ho do menších fľašiek, zmienená pani odmietla. Načo sa jej ostatní začali zvedavo vypytovať, čo sa deje. A tak prezradila, že už nepije.  " Ako sa cítiš? " pýtala sa jedna, " Veľmi dobre, mňa nič nebolí". Tak táto veta, vo mňa vyvolala nemý úžas, lebo si hneď viem spomenúť na tri veci ktoré  ma ráno bolia.
 
A úprimne obdivujem túto pani, zdá sa, že sa, že šanca sa naskytne, len ju treba chňapnúť. Toľko z dnešných poznatkov,
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?