Rozprávka

Autor: Nora-Soul Slížová | 23.10.2012 o 14:11 | (upravené 23.10.2012 o 14:35) Karma článku: 3,98 | Prečítané:  312x

Tým, že som si vymyslela rozprávkový týždeň, uverejňujem ako prvá svoju rozprávku. - Cesta po ktorej kráčal, sa kľukatila každú chvíľku. Viedla cez kopce aj doliny, do ďalekej krajiny. Kocúrik kráčal už mnoho dni, prestal ich počítať, ale vedel, že ich muselo byť stovky. Kocúrik si pomaly vykračoval,  už sa veľmi neponáhľal, ale vedel, že si nemôže ani na dlho odpočinúť. pretože túžil prísť do cieľa čím skôr.

Kocúrik prišiel k veľkému stromu práve keď sa už stmievalo, najvyšší čas, aby sa poobzeral aj po nocľahu. Labky ho pálili a všetko ho bolelo. Povzdychol si, pritúlil sa k mocnému stromu a zažmúril očká. Za pár minút už hlboko spal a sníval sa mu nezvyčajný sen. Strom, pri ktorom spal, sa mu prihovoril.
 
" Kamže si sa vybral kocúrik?"  - spýtal sa ho mohutný strom a jemne zašušťal lístím.
Kocúrik od prekvapenia na chvíľu  stratil reč, obzeral sa vôkol seba, ale vtáčiky veselo štebotali, kvetiny si spievali melodickú pieseň a tráva sa vlnila do rytmu. Zdalo sa, že nikto nebol prekvapený z toho, že stromy vedia rozprávať.
 
" Putujem do ďalekej krajiny, kde sú všetci šťastní a úspešní."- odpovedal kocúrik.
" A odkiaľže ideš? "
" Ach" - povzdychol si kocúrik opäť, " putujem, už veľmi veľa dní, prešiel som dlhú púť, už mám zaprášený kožuch a boľavé labky." Kocúrik bol rád, že sa môže niekomu zdôveriť. A rozpovedal svoj príbeh, ako zatúžil po šťastí, láske a dobrote. Ale nikto mu nevedel povedať kde a ako by to mohol nájsť. Až jedného dňa ich krajinou prechádzal starý mudrc, ktorý mu porozprával o ďalekej krajine, ktorá je za kopcami a dolinami, kde nájde svoje šťastie. A tak sa kocúrik vybral na dlhú púť.
Kým kocúrik rozprával, zhromaždili sa vôkol nich aj zvieratká, kvetiny, dokonca spoznal medzi nimi cestu, po ktorej toľké dni kráčal. 
" Cesta, prečo si nikdy ku mne predtým neprehovorila, keď som po tebe osamotený kráčal? " - pýtal sa trocha namrzene kocúrik.
 
" Nezlosť sa kocúrik"- upokojovala ho cesta  nezbedným hlasom. "Radšej nám povedz, ako sa má starý mudrc, už dávno tadeto nechodil. " Kvetiny, tráva a strom súhlasne prikyvovali.
Kocúrik sa nestihol čudovať tomuto veľkému prekvapeniu, že jeho noví spoločníci poznali mudrca. A tak sa dozvedel, že podobne ako on, aj oni sa jedného dňa vydali na podobnú púť.
 
"Strom, aj ty Cesta, ako je to potom možné, že ste takí spokojní a pri tom, tá krajina je ešte veľmi ďaleko" -čudoval sa kocúrik, ktorý si už zvykol na svojich nových kamarátov.
 
A práve vtom, ako mu strom začal rozprávať ako nájsť svoje šťastie sa kocúrik prebudil. Vyskočil rovno na labky a ako skúsený lovec sledoval strom, kvety, trávu. Všetko stíchlo, onemelo. Kocúrik si zívol a vtom mu prišlo strašne ľúto, že sa mu sen prerušil zrovna vo chvíli keď mu mali prezradiť tajomstvo.
Chvíľu si poleňošil, ale potom znova vykročil na cestu. Obtrel si kožuch o mocný strom  na rozlúčku a v tom za mu zdalo, že započul pieseň kvetov a nezbedný hlas cesty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?