Len kolega

Autor: Nora-Soul Slížová | 31.10.2012 o 9:54 | (upravené 5.11.2012 o 14:56) Karma článku: 11,41 | Prečítané:  834x

Tento blog som začala písať už tucetkrát. Nikdy som ho nevedela dokončiť, emócie a smútok boli príliš silné. Ubehol takmer rok od toho strašného telefonátu. A zajtra máš sviatok, desiatky sviečok ale bez torty.

Takmer každý z nás sa dostáva do situácií, keď mu kolegovia lezú na nervy. Často počúvam výroky typu: "je to len práca", sú to len kolegovia. To len je relatívne

S kolegom sa na niečom smejeme, je to veselá kopa, vždy nájde dôvod pre smiech. Už ani neviem ako sa začneme baviť o menej radostných vecí, kolega zahlási "v našom lese sa ešte nerúbe". Všetci súhlasne prikyvujeme máme tesne pred a po tridsať. Po pár minútach už sme plne sústredení na prácu. Dostávame hromadný email, smútočne oznámenia, kolega v inom meste už je aj v inom svete. Bol z nášho lesa. A zrazu je nám smutno a ťažko, jeho meno ešte svieti v inboxe...


Prešlo pár mesiacov.  Je pondelok ráno, niektorí z nás odpočinutí podaktorí už menej. Do kancelárie vstupujú nejakí cudzí ľudia.Muž a žena. Zvedavo ich sledujeme, sprevádza ich personálna manažérka. Podídu k stolu  jedného z našich nových kolegov.  Poberú všetky jeho osobné veci a po pár minútach odchádzajú potichúčky sprevádzaní  našimi otáznikmi v očiach. Po pár minútach už sedíme na veľkom mítingu. Kde nám oznamujú, že náš kolega mal nehodu, boli to jeho rodičia. nebol z nášho lesa, bol o dekádu mladší, najmladší vo firme.

Opäť pondelok ráno. Už iná firma, iní kolegovia. Zvoní mi telefón. Nejaká pani hľadá personalistku, je ešte skoro tak jej poviem nech zavolá neskôr. O par minút zvoní telefón znova, volá tá istá pani s tou istou požiadavkou, moja odpoveď je tiež rovnaká. Za pár minút sa situácia zopakuje, to už som nepríjemná a zvedavá. Po pár sekundách sa dozvedám, že pani na konci je manželka kolegu, jemne ju pokarhám, že to mohla povedať skôr. Nahlasuje mi, že kolega dnes nepríde do práce, po pár sekundách sa dozvedám, že už do práce nepríde nikdy.

Počkám kým prídu ostatní kolegovia do práce a potom im oznámim smutnú správu. Kolegyne sa rozplačú, kolegovia len prehĺtajú naprázdno. Mesiace po ešte počujem kolegov smiech. 
Všetko toto sa udialo v priebehu roka. Boli to "len" kolegovia, teda ľudia, s ktorými som strávila stovky hodín. Nič v živote nie je "Len" hlavne ak to "len" má meno, tvár a srdce ktoré ešte bije. Potom sviečky nehoria bez torty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?