Krutá realita naivnej ženy

Autor: Nora-Soul Slížová | 5.2.2013 o 13:09 | (upravené 5.2.2013 o 15:39) Karma článku: 7,43 | Prečítané:  1485x

Moja babka šedivela pomaly, vlastne farbu začala meniť až po sedemdesiatke. Brali sme to s úsmevom a možno aj s radosťou,  hladila som ju po vlasoch a pozorne sledovala, ako pribúdalo striebra. A každá šedina bola objavený poklad, prírastok do rodinného striebra.

A tak nejako, vtedy dávno som si myslela, že takto nejako sa objavujú šediny, že raz v ďalekej budúcnosti aj ja podobným spôsobom rozšírim rodinné striebro. Dnes z toho ostala len  naivná predstava, ako by to mohlo byť, keby....

Krutá realita je, že šediviem nad bežnými starosťami dňa. Ticho osamote počas nočných hodín, bdejúca nad skriptami a kresliaca skrutkové spojenia a zloženie ocele.
Obklopená blikajúcimi svedkami moderného kybernetického sveta. Hladím display svojho smartfonu a do ucha mi pradie ventilátor notebooku.


To, čo bolo samozrejmé pred mnohými rokmi,  z toho dnes je len naivná predstava. Naivita, že zajtra bude lepšie. Vždy sa nájde argument, prečo je prítomnosť bezútešná, poruke mám farbičky s ktorými si prikrášlim zajtrajšok. Naivita, bez ktorej by krutá realita prenikla  vnútro. Naivita ako pancier, že raz bude lepšie. Pretože, ten večne iritujúci pocit, že mi niečo uniká, niečo dôležité.


A tak je mi ľúto za časmi, kedy šediny boli pokladom, za naivnými predstavami, že to dobré nás nájde aj o ďalšie generácie. Ale keď sa umlčia umelé svetlá, krutá realita sa ozýva, že lepšie už bolo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?