Spolucestujúca

Autor: Nora-Soul Slížová | 19.2.2013 o 11:03 | (upravené 28.2.2013 o 13:16) Karma článku: 8,55 | Prečítané:  978x

Cesta vlakom ma svoje svetlé, aj tienisté stránky, práve tak ako dnešná ranná cesta do práce. Prisadla si ku mne mladá dievčina, ktorú bolo najskôr cítiť, až potom vidieť..

Cestovala s mužom v stredných rokoch, ktorý si sadol do vedľajšieho boxu a počas cesty driemal. Dievčina, ktorá si prisadla ku mne mala výraznú gestikulácia a reč tela napriek svojmu krehkému zovňajšku, zaujala typické "mačovské" postoje, široko rozkročené nohy, prudké gestikulovanie  rukami a tón hlasu, ktorým dávala najavo, že čo hovorí je indiskutabilné.


A tak si sadla oproti mne a rozložila si na malom stolíku svoje veci. Ak by som bola úprimná, tak by som povedala, že ma jej prítomnosť celkom iritovala. Smrad, ktorým bola obklopená, je typický pre osady, kde sa kúri  drevom a všeličím, čo poskytne teplo. Dym nasiakne do oblečenia, pokožky a všetkého, čo je naokolo. A tak moja spolucestujúca šírila kombináciu týchto, aj iných prvkov, aj keď jej tepláky boli čisté. Nemohla mať ešte ani 18 rokov, predné zuby jej chýbali, čo vyvolalo môj súcit, keďže o tom viem svoje. Vlasy mala prefarbené na blond, ale pôvodné tmavé vlasy už  pár centimetrov odrástli. Kútikom oka som pozrela na jej cestovný lístok, ktorý ležal na stole a moja domnienka, že cestuje do osady blízko môjho pracoviska sa potvrdila.

A tak sedela oproti mne, utierajúc si sople do rukáva, na ktorom mala položený tečúci nos a lúštila krížovky. Jednu za druhou, bez rozmýšľania len vypĺňala kolónky. 
A ja som ju kútikom oku pozorovala a snažila sa vyznať v mojom chaotickom vnútri, kde sa premiešavalo 101 pocitov, na spôsob dalmatíncov, každú sekundu sa ozýval ďalší a potom všetci naraz.


Niekedy si želám, aby všetko bolo inak, aby neexistovali chudobní a bohatí, chorí a zdraví, dobro a zlo, čierne a biele. Len ružové, aspoň na chvíľu a potom, aby tá chvíľa trvala večne...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

DOMOV

Prieskum Polis: Voľby by vyhral Smer, SNS preferencie klesli

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.


Už ste čítali?