Napadnúť a zraniť policajta sa u nás dá beztrestne

Autor: Nora-Soul Slížová | 29.4.2013 o 7:48 | (upravené 30.4.2013 o 9:54) Karma článku: 16,08 | Prečítané:  2648x

Slovensko je vraj policajný štát, kde si policajti robia, čo chcú. Ale včera poobede, keď skupina opitých mladíkov napadla policajtov, hádzala po nich poháre a jednému z nich porezala ruku, to vyzeralo úplne inak.

 

Je sobota podvečer a my práve prichádzame na železničnú stanicu v  Trnave. Do odchodu vlaku máme ešte polhodinky, tak si kúpime lístky a rozhodneme sa čakať na nástupišti. Vo vestibule vidíme, ako tam  stojí policajt, asi tak  dvojmetrový riadne stavaný chlap a dvaja mestskí policajti - muž a žena,  pri  ňom vzbudzujú dojem krehkosti.

Z vestibulu sledujú skupinku, ktorá sedí pár metrov pred bufetom. Skupina asi desiatich riadne opitých mladíkov, huláka, chvíľami sa zdá, že sú to fanúškovia hokeja, či futbalu. Pokrikujú po cestujúcich, potackávajú sa, objímajú sa a hlavne vydávajú bojové pokriky kedykoľvek niekto prejde popri nich.

S kolegom zrýchlime krok, nech sme od nich čo najskôr  v bezpečnej vzdialenosti. Vojdeme do podchodu, a vydáme sa na prvé nástupište. Ako naschvál náš vlak odchádza z tretieho nástupišťa, takže opäť musíme vyjsť z podchodu, pred ktorým sa nachádza agresívna skupina opitých mladých.

Skupina je hlučná a my sa snažíme mať oči všade pred tým než prejdeme popri nich. Ale ako vychádzame z podchodu meter pred nami letí pohár, počujeme rozbíjajúce sa sklo, a skupinka útočí na troch policajtov, ktorí prichádzali k ním. Hádže po nich poháre a traja skočia na urasteného policajta.

Okamžite cúvame, a čakáme na vhodný okamih aby sme mohli zutekať z podchodu. Po pár minútach sa nám to podarí, keď skupinka sústredí všetkú svoje energiu na dvoch policajtov a jednu policajtku.


Stojíme už v bezpečnej vzdialenosti a sledujeme skupinku. Policajtka privolala posily. Policajt stojí a z blízkosti dlane mu tečie prúd krvi, po chvíli má celú ruku krvavú, zdá sa, že rana je hlboká.

A tak sledujeme, ako asi 170 cm mladík, cca 65 kg a pod vplyvom alkoholu, každých 10 sekúnd sa vrhá na policajta 200 cm a cca 120 kg so zranenou a krvácajúcou rukou. Opitý mladík útočí na policajta  a ukazuje na roztrhnuté tričko a kričí: "Toto mi zaplatíš ty sviňa".

Policajti neudreli ani jedného z mladíkov, len ich odstrkovali, keď na nich skákali. Po desiatich minútach príde posila. Asi desať policajtov vo vestách s obuškami. Postavia s k mladíkom, ktorí im nadávajú aj keď sa zdá, že sa ich skupinka zmenšila. Policajti majú obušky zastrčené vo vestách a snažia sa skupinu ukľudniť, zopárkrát ešte dvaja, či traja opití mladíci sa zaženú na policajtov.  Policajti len sa bránia, ani jeden nikoho neodsotil, neudrel. Policajt so zranenou rukou odchádza od skupiny, ale mladíci sa k nemu vracajú.


Pomaly odchádza náš vlak. Policajti stále stoja neďaleko opitej skupinky a k nám doliehajú hlasy: "Občianky nemáme! "  "Toto mi zaplatíš, to takto mám ísť domov ! "

Mladíci kedykoľvek môžu vbehnúť do podchodu, pred ktorým sa to odohráva, a z ktorého nič netušiaci cestujúci vychádzajú a vchádzajú.

A tak nastúpime do vlaku, ja som zúrivá ako pes, pretože by som rada videla spacifikovanú skupinu, myšlienka, že si sadnú na ktorýkoľvek vlak a len tak si odídu domov, s dobrým pocitom z dnešného zápasu ma desí.

A pýtam sa, čo sa tu dopekla deje.  Ako by polícia ochránila mňa a iných občanov, keď neochránila ani seba? Prečo sa ani jeden z tucet policajtov nezachoval ako normálny chlap, keď na nich fyzicky útočili. Zranený policajt evidentne nebol žiadna padavka, nemal z nich strach ani nezutekal, jednoducho len sa vyhýbal akémukoľvek fyzickému kontaktu aj za cenu, že mu dorezali ruku. Posila sa správala rovnako, ani jednou rukou sa nedotkli agresívnych opitých mladíkov, ktorí však do nich strkali a urážali ich.

Netuším aké zmeny a nariadenia sa stali v policajnom zbore, ale táto zmena, vo mne vyvoláva paniku a hrôzu, pretože vidieť to, ako policajti neochránia ani seba pred skupinkou opitých provokatérov, vám zoberie aj posledné ilúzie právneho štátu.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?