Narodeniny - keď nie je k čomu gratulovať

Autor: Nora-Soul Slížová | 4.5.2013 o 15:42 | Karma článku: 9,99 | Prečítané:  1300x

Ľudské príbehy sú občas komické, inokedy zas tragické. Tragikomédia, ktorú píše sám život, a nám prischla v nej buďto hlavná úloha, alebo vedľajšia, tak ako mne v tvojom príbehu

Prvý máj nikdy nebol len obyčajný deň pre našu rodinu. Päť rokov sme slávili tvoje narodeniny, šiesty rok oslavu nikto nechystal. Mama bola pri dedkovej posteli a všetkým nám odľahlo, keď morfiové injekcie zabrali a dedko na chvíľu zaspal. A tak na tvoje šieste narodeniny zaspal navždy. A tak sme plakali, všetci, koľko nás len bolo.

Možno by všetko dopadlo inak, keby sme mali dedka, možno by si v ňom našiel oporu a pevnú ruku, ktorá ti tak veľmi chýbala. Možno.


Tvoje narodeniny už pár rokov neoslavujeme, pretože ako oslávenec si sa nemohol zúčastniť. A tak sme písali a plánovali, ako tie ďalšie, keď budeš doma oslávime. Rozprávali sme o tom, ako všetko bude iné, mal si plány a ja desiatky dôvodov oslavovať tvoje narodeniny, aj znovuzrodenie normálneho života.


Oslava sa však ani tento rok nekonala. Prvý máj ostal len smutným dňom, v ktorom sme spomínali na stratu milovaného človeka, ktorý musel odísť.

Nesmútili sme len kvôli nemu, ale hlavne kvôli tebe - pretože, kým on na výber nemal, ty stále máš.

Pred pár mesiacmi som ti do telefónu povedala, že pre mňa prestávaš existovať, pretože sa nesprávaš ako človek, ubližuješ sebe a všetkým vôkol teba.
A tak po stovkách prebdených a preplakaných nocí, som sa rozhodla, že už nemám brata. Negratulovala som ti k meninám, ani ti už nevolám aby som sa spýtala ako sa máš.

Na prvého mája som stokrát siahla po telefóne, aby som ti zagratulovala a popriala veľa šťastia a zdravia. Ale nespravila som to, pretože niet k čomu gratulovať.

A tak prvý máj ostáva tragickým dňom, v ktorom sme stratili dedka, a v ktorom oplakávame brata, ktorý je zatiaľ nažive, ale každým dňom hlbšie v existenčnej priepasti.

Hovorí sa, že nádej umiera posledná, že zázraky sa stávajú . Modlím sa, aby tvoj život nebol len tragédiou, ďalším nadpisom v novinách, aby ďalší prvý máj sme mali dôvod oslavovať, opäť tvoje prvé kroky, smerom k životu a preč od pekla, v ktorom sa nachádzaš.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?