Relativita 5 centovky

Autor: Nora-Soul Slížová | 28.6.2013 o 10:01 | Karma článku: 6,05 | Prečítané:  861x

Dni moderného človeka sú si takmer podobné ako vajce k vajcu. Sem-tam je potrebné vymeniť baterky v budíku, alebo v niektorom inom ovládači. Zvykli sme si, povzdychy máme načasované buďto ku káve, alebo až keď zatvoríme za sebou dvere nášho bytu. Ale, máme aj svoje dobrodružstvá a nikdy nevieme, kde na nás číhajú. Moje bolo v stredu....

Väčšina z nás by mohla prejsť svojím dňom s páskou na očiach, mám pocit, že to robia zatiaľ len naši vodiči.
A potom sa naskytnú aj dni, ktoré sa nám postarajú o adrenalínový zážitok. Takéto dni vyčnievajú z radu pracovných dní. Ako napríklad moja streda.
Je príjemný podvečer a je práve čas na moju druhú poobednú kávu a kakaové rezy. Vyberám drobné z vreciek a peňaženky, našla som 30 centov. Na rad prichádza batoh a nachádzam ďalších 10 centov a jednu 5 centovku a niekoľko dvojcentoviek.  Chýba mi jedna 5 centovka. A tak sa vyberám k automatu v dlani mám svojich 45Centov a zopár dvojcentoviek. Spoza skla sa na mňa posmešne a vábivo okúňa cenovka 50centov. 
A tak sa vyberiem naspäť do kancelária prejdem všetky šuflíky, batoh vrecká, odsúvam všetko čo sa dá v nadeji, že sa na mňa usmeje 5centovka.

Po pár minútach sa vraciam k automatu v nádeji, že buďto tam stretnem nejakého kolegu, ktorý mi zamení drobné alebo sa automat nado mnou zľutuje. Ale zázraky sa nedejú. Zúfalosť a závislosť ma dostanú na kolená, keď si spomeniem že pravidelne pri automate odkotúľali drobné. Po pár sekundách mi srdce poskočí, nahmatám niečo malé, okruhlé. Moja radosť je len chvíľková keď zistím, že je to na môj účel nepoužiteľná dvojcentovka.Porazenecky odchádzam do kancelárie. Po štvrťhodinke ma ďalší zúfali pokus zavedie k druhému automatu vo výrobnej hale, kde nič netušiaci spolupracovník si niečo kupuje. Ozbíjam ho     o veľké centy za výmenu mojich malých. A pristúpim k automatu, očami prebehnem výber a kakaové rezy nikde. Ale, to už radostne kráčam o poschodie vyššie k môjmu dôvernému automatu. Hrdo nahádžem svoje drobné a už cítim chuť keksíku na jazyku. Stlačím známy kód 31 a čakám na dôverný zvuk. Ale, rovno pred mojimi očami sa tá mrcha zasekne, ostáva visieť na pravom rožku. Prisahala by som, že som počula jej smiech. 

P.S nakoniec som ju odtiaľ dostalaP.S.S. Je piatok milí diskutéri, to len keby ste mi chceli vynadať, čo za blbosti vypisujem

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?