Ponúkla som mini brigádu, záujemcovia však nie sú

Autor: Nora-Soul Slížová | 16.7.2013 o 15:48 | Karma článku: 9,51 | Prečítané:  2212x

Pred nejakým týždňom som podala inzerát v ktorom som hľadala doučovateľa, ktorý by pripravil dieťa na prijímačky do 8 ročného gymnázia. V inzeráte som uviedla mesto, ktoré je vzdialené od Bratislavy 50km. Domnievala som sa, že sa na inzerát ozvú študenti, ktorí uvítajú zopár eúr naviac, kedže v okolí Galanty nie je zrovna najľahšie nájsť si dobre platenú brigádu.  Ukázalo sa, že som sa mýlila. Pretože buďto ľudia nemajú záujem o dobre platenú prácu alebo ignorujú vaše požiadavky

Počas toho týždňa mi zavolalo asi päť-šesť ľudí a jeden sa zmohol na sms. Každý jeden bol na  míle vzdialený mojím požiadavkám.  V skratke doučovateľa nemám. A tak sa nahlas zamýšľam nad týmito vecami.

Najviac ma udivuje to, že sa neozval žiaden študent z okresu Galanty. Táto úloha by bola ideálna pre gymnazistu, alebo čerstvého maturanta. Sumu som neuviedla, napísala som, že sa na cene sa určite dohodneme. Minimálna suma, ktorú by som ponúkla, by bola 5 eúr. Teda týždenný zárobok 20eúr, čo by bolo 80 až 100 eúr mesačne, za 20 hodín práce pri čajíku alebo káve. Uviedla som, že je možnosť spolupráce aj na 2 roky, kedže máme v zálohe Ďaľšie dieťa. Jednoduchá matematika, v ponuke boli minimálne 2400 eúr za 20 hodín doučovania. To by ste povedali, že budúci študenti VŠ, alebo študenti sa predbiehajú pri našich dverách. Omyl, ozval sa jediný.

A to bol ten sms-kár. Určil si podmienku, musí to byť v Bratislave. No, ak by som chcela aby to bolo v Bratislave, tak to uvediem. Viacerí sa ozvali z Bratislavy a ja len neveriacky krútim hlavou nad ich logikou. Pretože moja požiadavka bola jasná, GALANTA. Z toho mi vychádza,že buďto ľudia nerozumejú alebo sa rozhodnú ignorovať požiadavky. Potom sa nečudujem, že takýto ľudia skončia rovno na úrade práce, alebo na zle platených miestách. Pretože, základom serióznej spolupráce je dodržiavanie podmienok a to obojstranne.

Niekoľko ľudí mi volalo dokonca z východu, že by radi doučovali cez Skype. Najprv som slušne odmietala, pri treťom telefonáte som už neskrývala svoje rozčarovanie. Primárne z dôvodu, že toto nebola moja požiadavka. A sekundárne preto, že pre 11 ročné dieťa doučovanie cez skype hneď od začiatku nepokladám za správne. Mám rada kreativitu a keby to  doučovateľ to navrhol po pár mesiacoch možno by som nato pristúpila. Jedna pani si dokonca vypýtala dvojnásobok platu,  až keď som zopakovala, že za diktovanie, alebo riešenie úloh zo ŽŠ je to neadekvátne si uvedomila, že sa jedná o 8 ročné gymnázium, čo však v inzeráte uvedené bolo.

A tak sa nestačím diviť ako je možné, že študenti,ktorí plačú nad tým ako musia ísť do cudziny cez leto, aby si privyrobili, neprejavili záujem. Pretože, inzeráty som podala na portály určené presne na toto. A začínam chápať, prečo niektorí pracujú za podpriemerný plat, pretože síce majú vzdelanie, ale písanému textu nerozumejú. Ignorovanie, základných požiadaviek na serióznosti tiež nepridáva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?