Akú moc majú peniaze vo vašom živote?

Autor: Nora-Soul Slížová | 2.8.2013 o 13:41 | Karma článku: 7,39 | Prečítané:  760x

Myšlienkami lietam už vo víkendových aktivitách, ale napadla mi jedna zaujímavá. Pravdepodobne je to následok, že finančná kríza sa skloňuje všade a vždy. Tak ak máte chuť a päť minút zamyslite sa so mnou.

Všetci vieme, že peniaze sú veľmi praktickou vecou. Vlastne, dnes už máme karty, paypass a platby cez mobily, je to veľmi praktické.


Skúste si na pár minút dopriať sci-fi okienko a predstavte si, že od zajtra peniaze neexistujú. Neexistuje žiadne univerzálne platidlo, žiadna mena. Za služby musíte zaplatiť službou.
Slovo sebestačnosť by získala iný rozmer. Nejde len o to, že by sme boli prinútení spoliehať sa na vlastné zdroje potravín, aj keď si myslím, že google pri zamrzal, pretože zrazu by mladá generácia googlila, slová ako pšenica, obrázok zasadeného zemiaku. Tento element zanedbajme.
Skôr sa zamyslime, koľkí z nás by vedeli ponúknuť proti službu za obed, či vrece múky. Dnešná generácia je zručná v administratíve, IT a podobne.


Aj keď toto zamyslenie sa, má prvky sci-fi, výsledok už taký odtrhnutý od reality nie je. Pretože, si uvedomíme, že ak by sa náš kyber svet  zrútil, zo zrelých a samostatných ľudí by sa stali ľudia, ktorí postrádajú základné vedomosti k prežitiu.


Je jasné, že svet speje dopredu a doba barteru už je prekonaná. Dnes sa mennej ľudí učí piecť chleba, pracovať na záhradke, opraviť niečo na dome. Na všetko máme odborníkov a kým mame cash, je všetko v poriadku.

Koľkí z nás by vedeli ponúknuť služby za ktoré by dostali protislužbu?
Ako by ste dopadli vy v tejto hypotetickej situácií? Boli by ste naďalej tí samostatní, úspešní ľudia? 
Nech to je ako chce, človek si uvedomí akú moc nad ním vlastne majú peniaze. Ako veľmi sebestačnosť je efemérny pojem. A ako málo stačí k tomu, aby náš život sa zmenil na ruby.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?