O Slovensku a pozitívne?!

Autor: Nora-Soul Slížová | 9.12.2013 o 15:51 | (upravené 9.12.2013 o 16:30) Karma článku: 7,27 | Prečítané:  622x

Slovenské školstvo je vďačná téma, lebo  vždy sa nájde dôvod  "kopnúť" si do niečoho. Situácia, je žiaľ taká, že negatívne skúsenosti prevažujú nad tými pozitívnymi, avšak každá minca má dve strany.

Štúdium po tridsiatke je šialenstvo samo osebe, ak sa to uskutočňuje na technickej univerzite,potom je to....mega šialenstvo


Mladý človek sa motivuje ľahko, má plnú hlavu ideálov a patričnú energiu na ich zrealizovanie. Tridsiatnici a štyridsiatnici sa motivujú ťažšie, musia každodenne zápasiť nielen svojou únavou  a deficitom spánku, ale aj s démonmi, " toto predsa viem".

Študujem niečo v čom mám 8 ročnú prax, takže pri niektorých predmetoch som bola viac než skeptická. Každú vetu si človek vzťahuje na prax a jeho očakávanie, že sa naučí niečo nové, je dosť malé. Nie preto, že všetko vie, ale skôr preto, že to čo vedel mu doteraz stačilo, alebo si to len myslel.


Myslím, že som počula minimálne  tisíc krát, ako slovenské univerzity nemajú úroveň. Ako čas strávený na prednáškach bol zbytočný a neprínosný a prednášajúci "mimo realitu".  Sú to silné slová, predsa znejú často a miestami aj oprávnene.


A tak po absolvovaní prednášok z manažmentu musím konštatovať, že na našej fakulte to tak nie je. Zúčastnila som sa prednášok, ktoré mi priniesli nové informácie. Boli to prednášky, ktoré ma zaujali svojím obsahom a hlavne spôsobom ako boli prezentované.

Možno môj postoj na začiatku semestra niesol stopy arogancie, prameniacej sa z presvedčenia, že keď človek trávi stovky hodín s veľmi úspešnými manažérmi z celého sveta, nejaká slovenská prednáška ho nemá kam posunúť. Mýlila som sa. Niektoré prednášky na slovenskej VŠ majú lepšiu úroveň ako drahé manažérske tréningy. A musím priznať, že ma to nesmierne teší, na niekoľkých frontoch súbežne.

Teší ma to, že som sa naučila niečo nové. Teší ma, že máme tak fundovaných slovenských profesorov.  Neskutočne ma však teší, že môžem z úprimného presvedčenia, povedať niečo pozitívneho o slovenskej fakulte.(MTF STU BA). Mojím želaním ostáva, aby takýchto príjemných prekvapení bolo čo raz viac.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?