Blues pod podchodom (po maďarsky s rómom)

Autor: Nora-Soul Slížová | 19.2.2014 o 20:49 | (upravené 20.2.2014 o 12:44) Karma článku: 8,33 | Prečítané:  767x

Sedel pod podchodom, pár krokov od Univerzitnej knižnice, kde som mala namierené. Ulicou sa rozliehal jeho spev a zvuk gitary, zrýchlila som krok.

V hlave mi víria myšlienky, z ktorých je mi smutno. Nepodarilo sa mi niečo, čo pre mňa bolo dôležité, niečo na čo som sa mesiace tešila. Spojené s inými drobnosťami je moja nálada pod bodom mrazu. Prechádzam sa po starom meste, násavajúc atmosféru vôkol seba.


Pouličný umelec, zrovná hrá pieseň, ktorú sme počúvali cez víkend. Maďarská skladba o smútku a prehre. Precítená, vášnivá, smutná a nadovšetko krásna. Je to asi 40 ročný muž, róm s nádherným hlasom, spieva precítene. Pred ním pár drobných a ceduľka s fotkou dcéry, na ktorej  píše o jej chorobe,

poulicnyumelec.jpg
Neponáhľam sa, postavím sa neďaleko a potichu si spievam skladby, ktoré poznám. Ľudia prechádzajú, občas sa niekto na pár sekúnd pri zastaví . Tvoríme zvláštny pár.


Jeden z okolo idúcich spomalí, vytiahne peňaženku a prispeje pár drobnými a  úsmevom. " Maďarskú skladbu som už dlhé roky nepočul, krásne" povie a pokračuje vo svojej ceste.

Ešte pár minút sa opieram o studený múr a pospevujem si. Do slov piesne sa transformoval môj smútok. Ja sa poberiem ďalej a ťažoba ostáva vysieť už mimo mojej hrude, tam vonku na ulici,

Poďakujem sa a prispejem , " toto som vôbec, nečakal" zahlási, umelec. Usmejem sa, ani ja som nečakala, že svoj smútok vyspievám na ulici.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Drucker predstavil tím, je v ňom Cséfalvayová aj Fedor

V tíme je aj bývalý šéf zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan.


Už ste čítali?