Jedno pozaucho

Autor: Nora-Soul Slížová | 25.3.2014 o 16:01 | Karma článku: 5,77 | Prečítané:  722x

Tušila som, že to nedopadne dobre.  Prechádzala som popri nich, pomalým krokom. Dvaja muži uprostred argumentácie. Jeden natiahol pravicu a druhý sa poskladal a zaspal tam na chodníku. Obaja bezdomovci, ďalší sedeli pár metrov na lavičke. Podišla som bližšie, ale agresor sa uspokojil s jedným po zaucho, usúdil, že svoje slová dostatočne potvrdil.

Chvíle, keď byť človekom chutí ako piesok, ktorý vietor navial do očí, úst a niet pred ním úniku. Možno, takto nejako chutí aj bezmocnosť. Ako piesok škrípajúci medzi zubami. Nemám rada bezmocnosť, predsa ju cítim a príliš často.


Dni sa míňajú závratnou rýchlosťou. Niektoré zanechávajú stopy iné upadajú do zabudnutia bez povšimnutia. Prechádzam ulicami starého mesta a chvílami cítim, ako pri niektorých pohľadov sa mi rozlieva teplo pri srdci.

Sedím vo vlaku, unavená z celého dňa. zachváti ma kašeľ a spolucestujúca mi ochotne podáva fľašu minerálky.Jej ochota mi spríjemni zvyšok cesty a pravdepodobne aj dňa.

Stále myslím na bezdomovcov, na okolo idúcich, ktorí sa len tak z chutí zasmiali na tragickom výjave. ako pri scéne v kine, alebo v TV. Snažím sa od toho celého odosobniť, zabudnúť na  na ten pohľad, ktorý  mal v očiach. Na surovú beznádej, bez akejkoľvek masky. Beznádej je peklo samo o sebe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?