Deštruktívna moc nenávisti - nezabúdajme

Autor: Nora-Soul Slížová | 27.4.2014 o 19:25 | Karma článku: 8,13 | Prečítané:  720x

Na určité veci by sme nemali nikdy zabudnúť. Mali by sme si ich pripomínať, aby smútok a bolesť obetí, pre nás neboli niečím vzdialeným, čo sa nás netýka, ale niečo blízke, čo sa týka nás všetkých.

holocaust-in-1945-buchenwald-concentration-camp.jpg

V Izraeli dnes večer začína Memoriálny deň pre obete holokaustu, ktorý bude trvať do zajtrajšieho večera. Holokaust a podobné genocídy zmenili svet raz a navždy, pretože nám ukázali, koľkej krutosti a nenávisti je človek schopný. Milióny ľudských životov vyhasli v ukrutných bolestiach. Obeťami boli nielen židia, ale aj iné menšiny.
Len ťažko si vieme predstaviť strach a bolesť, ktorej čelili obete, už len pri samotnom zamyslení sa, sa  tlačia slzy do očí väčšine z nás. Holokaust nie je niečo, čo patrí do ďalekej minulosti, stalo sa to v modernej dobe pred 70-timi rokmi.

 

childsurvivorsofauschwitz.jpeg

20140427_102800.jpg

Vyfotené dnes v Altenburgu,

 

Minulosť už nemeníme, ale náš postoj k nej je kľúčový pre budúcnosť. Ak si uvedomíme, akú veľkú deštruktívnu moc má nenávisť, a ako ľahko a rýchlo vzplanie, môžeme ju zastaviť, kým nás nepohltí. Nenávidieť niekoho, kvôli jeho rase, náboženstvu, sexualite, je semienkom deštrukcie, ktorá má tendenciu sa šíriť a ničiť.

V dnešný deň si pripomínam obete holokaustu, milióny ľudských životov, milióny ustrašených detí, matiek a otcov, ktorí boli vydaní napospas nenávisti. Je mi nesmierne ľúto, že niekto musel niečo takéto prežiť. Tento deň je taktiež pre mňa príležitosťou, preskúmať svoje srdce a postoje a zbaviť sa každej nenávisti a predsudku, pretože aj malé zrnko nenávisti ma obrovskú deštruktívnu moc.

Moje želanie je, aby sme sa prestali nenávidieť, aby sme sa zbavili nenávisti a predsudkov, kým nás to nepohltí.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?